مجموعه کاوه شما را به خرید بهترین محصولات لوله پلی اتیلن دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

لوله پلی اتیلن جایگزین لوله های قدیمی

آنچه در این مقاله می خوانید...

ویژگی های لوله پلی اتیلنکاربرد لوله پی اتیلنمزایا استفاده از لوله پلی اتیلنمقاوم در برابر خوردگیمقاوم در برابر فرسایشطول عمر بالااتصالات بدون نشتاتصالات فیوژنتطبیق پذیرینصب بدون ترانشهامکان نوسازیسازگاری با محیط زیستراهنمای خرید انواع لوله پلی اتیلن
انواع لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن جایگزین لوله های قدیمی. ساخت لوله پلی اتیلن به اواسط سال ۱۹۵۰ بر می گردد. از آن زمان تا به امروز استفاده از این محصول به واسطه مزایا و تطبیق پذیری آن گسترش یافته و بیش تر از سایر نمونه های دیگر هم چون لوله های آهنی و استیل مورد استفاده قرار می گیرد. آن چه که در این مطلب از لوله کاوه  به بیان آن خواهیم پرداخت، معرفی این محصول و ویژگی های آن می باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

ویژگی های لوله پلی اتیلن

ویژگی ها و مشخصات پلاستیک ها از جمله پلی اتیلن، باعث شده تا تنها در مدت زمان کوتاهی، استفاده از این متریال رشد چشمگیری در صنایع داشته باشد. انعطاف پذیری این گونه لوله ها سبب کاهش هزینه های نصب این محصول نیز شده است.

فناوری بدون ترانشه به کار رفته در ساخت این محصول، نیاز به ترانشه باز در شبکه های لوله کشی زیر خاک را برطرف کرده و باعث کاهش اختلال در محیط به واسطه استفاده از لوله های پلی اتیلن با طول زیاد در زیر زمین و در داخل حفره ها شده است.

این متریال قابلیت تولید به شکل مستقیم و خم داشته و نیاز به اتصالات لوله را به اندازه چشمگیری کاهش می دهد. اتصال این گونه لوله ها می تواند با استفاده از تکینیک های مختلفی هم چون جوش الکتروفیوژن یا سایر اتصالات مکانیکی صورت پذیرد.

امروزه در بسیاری از پروژه ها از جمله پروژه های سیستم آتش نشانی، سیستم انتقال آب با فشار بالا، سیستم های فاضلاب شهری، صنعتی و هم چنین شبکه انتقال گاز طبیعی در محیط های صنعتی، از لوله های پلی اتیلن استفاده می شود.

کاربرد لوله پی اتیلن

این محصول کاربردهای متفاوتی دارد که از جمله می توان به وارد زیر اشاره کرد.

 • شبکه های آبرسانی شهری و روستایی
 • شبکه های فاضلابی شهری و روستایی
 • شبکه های زهکشی
 • سیستم های سیال و فاضلاب های صنعتی
 • سیستم های آبیاری تحت فشار یا سیستم آبیاری قطره ای
 • سیستم های آبیاری متحرک
 • پوشش کابل های ارتباطی/پوشش فیبر نوری
 • پوشش کابل برق
 • پوشش لوله های فلزی
 • کانال های تهویه هوا

لوله پلی اتیلن جایگزین لوله های قدیمی

مزایا استفاده از لوله پلی اتیلن

 • مقاوم در برابر خوردگی

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در سیستم لوله های فلزی وجود دارد و عموما هزینه های زیادی را شامل می شود، خوردگی و زنگ زدگی آن ها می باشد. خوردگی می تواند در بیرون و داخل لوله ایجاد شده و بر بازده هیدرولیکی تاثیر بگذارد. در برخی مناطق برای جلوگیری از زنگ زدگی لوله و افزایش طول آن ها از حفاظت کاتدیک یا پوشش های پلاستیکی استفاده می کنند.

برخلاف محصولات سنتی با زیرساخت های فلزی، این لوله ها زنگ نمی زنند و در برابر رشد جلبک و کپک مقاوم هستند. بنابراین استفاده از این گونه لوله ها می تواند یک سرمایه گذاری بلند مدت نیز تلقی شود.

 • مقاوم در برابر فرسایش

لوله پلی اتیلن از انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشد و ساختار سختی ندارد. همچنین در برابر فرسایش مقاوم بوده و برخلاف سایر لوله های پلاستیکی،تحت فشار تولید شده تا بتوان از آن در شرایط متفاوت هم چون سیستم های توزیع آب استفاده کرد. در بسیاری موارد، امکان استفاده از لوله های پلی اتیلن نازک به جای سایر لوله های پلاستیکی بدون ایجاد هرگونه فرسایش امکان پذیر می باشد.

لوله پلی اتیلن جایگزین لوله های قدیمی
 • طول عمر بالا

این محصول از ایمنی و دوام بالایی برخوردار بوده و برای زیر ساخت های لوله کشی ایده آل می باشد. بسته به نوع کاربرد، طراحی و نصب می توان طول عمر۵۰ تا ۱۰۰ سال را برای این گونه لوله ها تخمین زد.

 • اتصالات بدون نشت

بسیاری از مستندات ارائه شده توسط شرکت های مرتبط با زیرساخت های شبکه های آبرسانی حاکی از نشت ۱۶ تا ۵۰ درصدی آب توسط لوله های آبرسانی می باشد.در بسیاری از مناطق به منظور لوله کشی سیستم آبرسانی از سیستم های سنتی با اتصالات مکانیکی استفاده شده است که می تواند در نشت آب تاثیرگذاری فراوانی داشته باشد. نشت آب نه تنها باعث از دست رفتن این سرمایه با ارزش می شود، بلکه هزینه های تعمیرات، سرویس و نگهداری و به طور کلی هزینه های شهری را افزایش می دهد. برای حل این مشکل استفاده از لوله های پلی اتیلن می تواند ایده خوبی باشد.

 • اتصالات فیوژن

لوله های پلی اتیلن قابلیت اتصال با استفاده از جوش فیوژن را دارا می باشند. اتصال این گونه لوله ها در نهایت باعث ایجاد یک سیستم دائمی یکپارچه و بدون نشت می شود. فرآیند هم جوشی لوله های پلی اتیلن، سبب شده بیش از ۴۰ سال از این محصول در صنعت گاز استفاده شود. در بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا، تقریبا به میزان ۹۵ درصد از لوله های پلی اتیلن در شبکه توزیع گاز استفاده شده است.

 • تطبیق پذیری

علاوه بر اتصالات فیوژن، امکان اتصال لوله ها با استفاده از اتصالات مکانیکی نیز وجود دارد. با توجه به اندازه و کاربرد لوله طیف گسترده ای از این اتصالات وجود دارد.

 • نصب بدون ترانشه

سیستم لوله کشی سنتی به دلیلی گستردگی که دارد می تواند باعث ایجاد فضایی در هم شده و هم چنین اختلالاتی در محیط زیست ایجاد کند. اما در مقابل، نصب بدون ترانشه لوله های پلی اتیلن سازگاری آن ها را با محیط زیست بالا می برد.

بخوانید!  لوله خرطومی، ویژگی ها و مزایای آن

انعطاف پذیری پلی اتیلن، استحکام کششی بالا و مقاومت در برابر سایش، این محصول را به گزینه ای مناسب برای نصب بدون ترانشه تبدیل کرده است. استفاده از سیستم نصب بدون ترانشه لوله های پلی اتیلن امکان استفاده از آن ها را در زیر رودخانه ها، دریاچه ها و جاده ها بدون ایجاد کوچک ترین اختلالی در محیط زیست فراهم کرده است.

 • امکان نوسازی

لوله پلی اتیلن و قابلیت نصب آن با استفاده از فن آوری بدون ترانشه، امکان نوسازی خطوط لوله کشی قدیمی و جایگزینی آن را فراهم می کند. وجود فن آوری های متفاوت امکان انتخاب روش مناسب به منظور احیا خطوط لوله قدیمی را فراهم کرده است.

 • سازگاری با محیط زیست

پلی اتیلن علاوه بر دارا بودن خصوصیات فیزیکی برجسته، حداقل تاثیر بر محیط زیست را دارد. در تولید این محصول به نسبت لوله های غیر پلاستیکی از انرژی کم تری استفاده می شود. این گونه لوله ها دارای وزن سبکی بوده و حمل و نقل آن ها نسبت به لوله های فلزی مقرون به صرفه تر می باشد.

استفاده از اتصالات ویژه در نصب این گونه لوله نیاز آن ها به اتصال دهنده ها را کم تر کرده است. امکان استفاده دوباره از لوله های پلی اتیلن در سیستم لوله کشی هایی که تحت فشار نیستند، وجود دارد.

لوله پلی اتیلن جایگزین لوله های قدیمی

راهنمای خرید انواع لوله پلی اتیلن

استفاده از لوله پلی اتیلن ارزان در کاهش دادن هزینه های پروژه نقش بسزایی دارد. با انتخاب سایز و تعداد مناسب لوله از هدر رفتن و پرت شدن این محصول جلوگیری کنید. هنگام خرید از چندین کارخانه و فروشگاه قیمت بگیرید و پس از مقایسه قیمت ها و کیفیت ها، لوله مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مهدی کاوه

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09380287915

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: kavemahdi9@gmail.com

مجموعه کاوه شما را به خرید بهترین محصولات لوله پلی اتیلن دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید