مجموعه کاوه شما را به خرید بهترین محصولات لوله پلی اتیلن دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش فوق العاده انواع لوله پلی اتیلن صنعتی

آنچه در این مقاله می خوانید...

لوله پلی اتیلن چیست؟مصارف لوله پلی اتیلن در صنایعفاضلاب شهری و صنعتی با لوله پلی اتیلنکاربرد هیدرولیککاربرد دریاییدیگر کاربردهای لوله پلی اتیلن عبارتند از :خطوط انتقال محصولات نفتیخطوط سیالات در فرآیندهای کارخانجاتخطوط آب سرد برای واحدهای صنعتی ( پالایشگاه‌ها ، کارخانجات پتروشیمی و نیروگاه‌ها )لوله های لایروبیقفس پرورش ماهیخطوط تهویه مطبوع .مقاومت لوله های پلی اتیلنپخش لوله و اتصلات پلی اتیلن لوله کاوه
فروش لوله های ساختمانی

لوله پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن صنعتی.قبل از بررسی میزان مقاومت لوله پلی اتیلن و مزایا و معایب آن، بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که لوله پلی اتیلن چیست و چه تفاوتی با سایر انواع لوله و اتصالات دارد. لوله پلی تیلن یکی از بهترین و با کیفیت ترین لوله های پلاستیکی می باشد که در فاضلاب و انتقال آب، آبیاری قطره ای، انتقال دوغاب، زغال سنگ و غیره به صورت روکار و توکار کاربرد گسترده ای دارد. مهم ترین ویژگی این نوع لوله و اتصالات مقاومت بالا در برابر ضربه و سایش، مقاومت در افزایش و کاهش دما، وزن سبک و قابلیت حمل و نقل آسان آن و مناسب بودن قیمت هر متر لوله پلی اتیلن نسبت به لوله های فلزی می باشد.

از آنجا که استانداردهای خاصی برای هر یک از انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن در نظر گرفته شده است، در نتیجه قیمت هر متر لوله پلی اتیلن بر اساس این فاکتورها تعیین می گردد. به عبارت دیگر، قیمت هر متر لوله پلی اتیلن با توجه به وزن و استاندارهای به کار رفته در ساخت آن مشخص می شود.

 

مصارف لوله پلی اتیلن در صنایع

از جمله موارد استفاده ی لوله ‌های پلی اتیلن، انتقال سیالات در پروژه‌های بزرگ صنعتی می‌باشد . که این لوله‌ ها را از سایر لوله‌ ها متمایز کرده است . در حقیقت لوله‌های پلی اتیلن به دلیل استحکام و مقاومت بالایی که دارند امروزه مناسب ترین و امن ترین گزینه برای سیستم ‌های توزیع گاز طبیعی تحت فشار ، خطوط انتقال نفت ، فرآورده های نفتی و مواد شیمیایی می باشند . از دیگر مصارف این لوله ها می توان به استفاده آنها در توزیع گازهای فشرده و هوا ، خطوط آب آشامیدنی ، سیستم های فاضلاب بهداشتی و خطوط خدمات کاورینگ کابل و لوله‌های آتشنشانی اشاره کرد . همچنین این لوله ها بهترین و به صرفه ترین گزینه جهت انتقال آب و مواد شیمیایی در عملیات معدن ، پسماندهای خطرناک ، گازهای فشرده و انتقال آب دریا می باشند .

از آنجا که لوله های پلی اتیلن در موقعیت‌هایی چون سطح زمین ، حالت مدفون ، شناور و سطوح زیر دریا قابل استفاده می باشد . بنابراین برای استفاده در بیشتر صنایع ، انتخابی اصلح می باشند . سیستم لوله های پلی اتیلن راه حل پایدار و بی زیان برای تقاضای رو به رشد آب پاک و سیستم های فاضلاب مدرن را فراهم می کنند . بر اساس تجربه و اطلاعات به دست آمده در این زمینه ، لوله پلی اتیلن کلید ساخت فردا  با مراقبت از امروز ، حفاظت از منابع گرانبها و قطعا صرفه جویی در پول بیشتر می باشد .

 

لوله پلی اتیلن تکنوپایپ

فاضلاب شهری و صنعتی با لوله پلی اتیلن

یکی از کاربرد های مهم و ضروری لوله ‌های پلی اتیلن به کارگیری این لوله پلی اتیلن در فاضلاب های شهری و صنعتی می باشد . لوله ‌های پلی اتیلن در برنامه های فاضلاب شهری و صنعتی سالهاست که به طور موثر استفاده شده اند . ویژگی های فیزیکی و عملکرد عالی این لوله ها آنها را برای سیستم های جمع آوری فاضلاب و پساب فاضلاب تبدیل به بهترین گزینه در میان لوله های موجود در بازار کرده است .

در واقع لوله ‌های پلی اتیلن مقاومت بسیار خوبی در برابر بسیاری از مواد شیمیایی و گازهای فاضلاب مخرب دارند . و به دلیل مقاومت در برابر خوردگی ، سایش و رسوب این لوله ها طول عمری طولانی و با دوام دارند . و به موجب انعطاف پذیری بالا در کنار سختی کافی ، سطح داخلی صاف ، اتصالات بدون جوش و سهولت در نصب گزینه ای مناسب برای سیستم های انتقال و توزیع فاضلاب می باشند.

لوله پلی اتیلن صنعتی

کاربرد هیدرولیک

لوله ‌های پلی اتیلن با قطر بزرگ از طریق انتقال آب به نیروگاه ها ، تغذیه توربین ها و انحراف منابع آب در برنامه های هیدرو لیکی تاثیر قابل توجهی دارند .  وزن سبک ، شعاع خمیدگی مناسب ، سهولت نصب ، انعطاف پذیری ، اتصالات بدون جوش ، عملکرد هیدرولیکی عالی ، تحمل زیاد در برابر فشار و همچنین طول عمر طولانی ، مزایای عملیاتی لوله های پلی اتیلن با چگالی بالا برای این کاربردها می باشد.

لوله کاوه پلی اتیلن

کاربرد دریایی

عوامل متعددی وجود دارد که لوله پلی اتیلن را بهترین و مناسب ترین انتخاب برای برنامه های دریایی می کند :

 • مقاومت در برابر فرسایش ، خوردگی و ریخته گری
 • قدرت برتر در برابر نیروی جاری آب
 • انعطاف پذیری و شعاع خم شدن کافی
 • وزن سبک و شناوری در آب دریا
 • سهولت حمل و نقل و نصب .

 

اتصالات الکتروفیوژن گازرسانی تکنوپایپ محصولات تکاب اتصال

اتصالات الکتروفیوژن گازرسانی تکنوپایپ محصولات تکاب اتصال

دیگر کاربردهای لوله پلی اتیلن عبارتند از :

 1. خطوط انتقال محصولات نفتی
 2. خطوط سیالات در فرآیندهای کارخانجات
 3. خطوط آب سرد برای واحدهای صنعتی ( پالایشگاه‌ها ، کارخانجات پتروشیمی و نیروگاه‌ها )
 4. لوله های لایروبی
 5. قفس پرورش ماهی
 6. خطوط تهویه مطبوع .

مقاومت لوله های پلی اتیلن

با توجه به نوع کاربرد اتصالات پلی اتیلن در صنعت و کشاورزی مقاومت لوله های پلی اتیلن، لازم است مقاومت آنها در سطح مطلوبی قرار داشته باشد. منظور از مقاومت در لوله و اتصالات میزان تحمل آنها در برابر ضربه، سایش، خوردگی، مقاومت در برابر انتشار سریع ترک (RPC) و همچنین مقاومت در برابر مواد شیمیایی می باشد.

یکی از اصلی ترین ویژگی های انواع لوله پلی اتیلن، ایجاد نشتی در زمان ایجاد ترک در آنها می باشد. به عبارت دیگر، بعد از ایجاد ترک در لوله های روکار و توکار احتمال ترکیدگی لوله خیلی پایین تر از سایر انواع لوله و اتصالات است. با ایجاد نشتی در لوله فرصت تعویض و تعمیر آنها وجود داشته و این مساله می تواند مانع از بروز خطرات زیان بار گردد.

از دیگر موارد بسیار مهم در سنجش میزان مقاومت انواع لوله پلی تیلن، سایش سطح درونی آنها می باشد. با توجه اینکه سطح درونی لوله پلی تیلن دارای خاصیت الاستیکی می باشد، در نتیجه ذرات مواد جاری درون این نوع لوله به سطح آنها نمی چسبد. عدم چسبندگی سطح درونی لوله ها در نهایت باعث میشود تا آنها در برابر هر نوع سایش مقاوم بوده و در نهایت منجر به طول عمر بالا می گردد. به عنوان مثال، با توجه به حساسیت بالا در انتقال گاز، نوع مواد بکار رفته در لوله و اتصالات پلی اتیلن گاز کاملا در برابر هر نوع سایش مقاوم بوده و از خطرات احتمالی جلوگیری می کند.

همچنین لازم به ذکر است که لوله پلی اتیلن مانند سایر لوله های پلاستیکی در برابر مواد شیمیایی مقاومت بیشتری نسبت به لوله های فلزی دارد. در نتیجه احتمال خوردگی در آنها بسیار پایین بوده و مقاومت خوبی در این زمینه دارند.

 

پخش لوله و اتصلات پلی اتیلن لوله کاوه

با توجه به اهمیت بسیار زیاد هزینه های اقتصادی و زمانی در پروژه های عظیم صنعتی و شبکه های آبرسانی، تیم لوله کاوه با کمترین قیمت و در کمترین زمان انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن را ارائه می دهد. کارشناسان و متخصصین این تیم از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما می باشند. برای استعلام آخرین قیمت لوله پلی اتیلن کافیست با کارشناسان تکنوپایپ در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم برای اطلاع از قیمت و خرید محصول مورد نظر را کسب نمایید.

مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مهدی کاوه

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09380287915

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: kavemahdi9@gmail.com

مجموعه کاوه شما را به خرید بهترین محصولات لوله پلی اتیلن دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید