مجموعه کاوه شما را به خرید بهترین محصولات لوله پلی اتیلن دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش انواع لوله پلی اتیلن صادراتی

آنچه در این مقاله می خوانید...

لیست قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی :لیست قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی :لیست قیمت لوله پلی اتیلن فشار قوی :لیست قیمت لوله پلی اتیلن کابلی :لیست قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای :لیست قیمت لوله پلی اتیلن گازی :لیست قیمت لوله زهکش :لوله پلی اتیلن چیست؟لوله پلی اتیلن از چه موادی ساخته می شود؟تقسیم بندی لوله های پلی اتیلنلوله پلی اتیلن (PE) بلک ۱۰۰لوله پلی اتیلن بلو ۱۰۰لوله پلی اتیلن اورنج ۱۰۰لوله پلی اتیلن H.E.3490-LSلوله پلی اتیلن P6006انواع لوله پلی اتیلنلوله پلی اتیلن NPP بلکانواع لوله‌ پلی‌اتیلن (PE) بر اساس دانسیته مواد مورد استفادهلوله‌ پلی‌ اتیلن با دانسیته بالا (HDPE)لوله‌ پلی‌اتیلن  (لوله PE) با دانسیته متوسط (MDPE)لوله پلی‌اتیلن (لوله PE) با دانستیه پایین (LDPE)لوله های پلی اتیلنی در ضخامت های مختلف۱- لوله پلی اتیلن ۶۳ یا همان لوله پلی اتیلن ۲ اینچ:۲- لوله پلی اتیلن ۹۰ یا لوله پلی اتیلن ۳ اینچ:۳- لوله پلی اتیلن ۱۱۰ یا لوله پلی اتیلن ۴ اینچ:۴- لوله پلی اتیلن ۵ اینچ یا لوله پلی اتیلن ۱۲۵ :۵- لوله پلی اتیلن ۱۶۰ یا لوله ۶ اینچ:۶- لوله پلی اتیلن ۸ اینچ با قطر ۲۰۰ میلیمتر:۷- لوله پلی اتیلن ۲۵۰ میلیمتر یا ۱۰ اینچ:۸- لوله پلی اتیلن ۱۲ اینچ یا لوله پلی اتیلن ۳۱۵:لوله پلی اتیلن فشار قوی چیست؟کاربرد لوله پلی اتیلن فشار قویانواع مواد اولیه پلی اتیلنمواد اولیه لوله پلی اتیلن PE63 :مواد پلی اتیلن PE80 :مواد اولیه پلی اتیلن PE100 :کاربردهای لوله پلی اتیلن۱-    سیستم توزیع آب۲-    کاربردهای دریایی۳-     سیستم‌ های هیدروالکتریک۴-    سیستم‌ های فاضلاب۵-    کاربرد در معادن
لوله ساختمانی چیست؟

لیست قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی :

انواع لوله پلی اتیلن ارزان در کاهش هزینه‌های تمام شده پروژه نقش بسزایی دارد. با انتخاب سایز درست و تعداد صحیح می‌توان از اضافه آمدن لوله پلی اتیلن فاضلابی در انتهای کار جلوگیری کرد. چون با توجه به تجربه ما در اکثر پروژه‌ها معمولا بخشی از لوله های خریداری شده در انتهای کار یا دور ریز می‌شوند یا بل اجبار به قیمت خیلی پایین‌تری به عنوان لوله دسته دوم به فروش می‌رسد.

باید توجه داشت در هنگام خرید لوله با گرفتن قیمت از چندین کارخانه مختلف و مقایسه قیمت و کیفیت بهترین انتخاب توسط خریدار صورت بگیرد.

قیمت لوله پلی اتیلن ۴ بار که از سایز ۵۰ الی ۶۰ میلی متر برای داخل ساختمان استفاده می‌شود، با سایر لوله ها متفاوت بوده و بسته به مواد اولیه به کار رفته و محل تحویل بسیار متفاوت می‌باشد.

لیست قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی :

لوله پلی اتیلن آبرسانی با کیفیت، مساوی است با افزایش طول عمر خطوط انتقال آب و همچنین کاهش هزینه‌های تعویض و نگهداری به دلیل مقاومت بالا. باید توجه داشته باشید که برای انتقال آب باید از لوله هایی با مهر استاندارد استفاده کنید که دارای مواد آنتی یو وی هستند تا در برابر پوسیدگی و تابش نور خورشید مقاوم باشند.

لیست قیمت لوله پلی اتیلن فشار قوی :

به دلیل داشتن فشار بالا و حساسیت زیاد لوله پلی اتیلن فشار قوی علاوه بر قیمت مناسب باید به کیفیت بالای لوله توجه کرد. پیشنهاد می‌شود از لوله های گرید ای و بی برای این منظور استفاده شود تا از ترکیدگی لوله و اتلاف سرمایه جلوگیری شود.

لیست قیمت لوله پلی اتیلن کابلی :

این لوله ارزان ترین نوع لوله برای عبور کابل برق می‌باشد، که به آن لوله پلی اتیلن درجه ۲ هم گفته می‌شود. معمولا میزان تحمل فشار در این لوله ها اهمیتی ندارد، چون به دیواره آن فشاری وارد نمی‌شود. پس بهتر است از بهتر است از لوله هایی با فشار کاری پایین استفاده کرد تا هزینه تمام شده کاهش یابد.

لیست قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای :

سایز مناسب برای این لوله سایز ۱۶ میلی متر می‌باشد، که می‌توانید در لیست قیمت های بالا مشاهده کنید. نگهداری و استفاده از این لوله نیاز به دانستن نکاتی است که در صفحه مربوط به این محصول به آنها اشاره کرده‌ایم. پس اگر قصد خرید دارید حتما مطالب مربوط به لوله قطره ای را مطالعه کنید.

لوله پلی اتیلن

لیست قیمت لوله پلی اتیلن گازی :

برای آگاهی از قیمت روز لوله پلی اتیلن گازی در محاسبه گر بالا در قسمت نوع لوله گزینه گازی را انتخاب کنید و سپس با وارد کردن سایر اطلاعات و سایز و متراژ مورد نیاز قیمت لوله را بدست آورید.

لیست قیمت لوله زهکش :

برای آگاهی از قیمت لوله زهکش تمام سوراخ ، نیم سوراخ ، با روکش و بدون روکش با ما تماس بگیرید.

فروشگاه صنعت غرب با ارسال لوله و اتصالات پلی اتیلن به سراسر ایران و ارسال روزانه به نقاط مختلف در شهر تهران ، تبدیل به برندی خوشنام نزد خریداران و مشتریان محترم شده است. لطفا با فروشنده‌های ما تماس بگیرید تا موجودی انبار را چک کنند و خرید شما نهایی شود.

لوله پلی اتیلن چیست؟

لوله پلی اتیلن لوله های سیاه رنگ هستند که با خط های آبی (برای آبرسانی) خط زرد برای (گازرسانی) و خط قهوه ای (برای فاضلاب) استفاده می شوند. لوله پلی اتیلن لوله ای است که از نوعی پلیمر مصنوعی به همین نام ساخته می شود که به خاطر ساختار شیمیایی منحصر به فرد خود، مزیت های زیادی برای آن شمرده شده اند. از میان مزیت های لوله های پلی اتیلن ساخته شده از مواد پلی اتیلن یا P.E می توان به مقاومت بالا در برابر مواد خورنده ، فشار، ضربه ، سایش، دما و همین طور دارا بودن زاویه خمش مناسب اشاره کرد. از دیگر خصوصیات این لوله پلیمری می توان به مقاومت بالای آن در برابر ضربه و فشار در دمای بسیار پایین هم خاطر نشان کرد.

لوله پلی اتیلن از چه موادی ساخته می شود؟

لوله پلی اتیلن از ماده ای پلیمری به نام پلی اتیلن ساخته می شوند که علامت اختصاری آن  PE است. توجه با این نکته حائز اهمیت است که این ماده را از واکنش پلیمریزاسیون واحدهای اتیلن بدست می آورند. پلی اتیلن ها خود از خانواده مواد پلی اولفین ها می باشند که امروزه در بسیاری از مواد پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله پلی اتیلن صنعتی

تقسیم بندی لوله های پلی اتیلن

هنگام تقسیم‌بندی لوله پلی اتیلن معمولاً آنها را به دو دسته لوله های تک جداره (که به اختصار لوله پلی‌اتیلن نامیده می‌شود) و دو جداره (که به نام لوله کاروگیت شناخته می‌شود) تقسیم می‌کنند. اما این دسته‌بندی بسیار کلی است. آنچه به عنوان لوله پلی اتیلن تک جداره می‌شناسیم خود به چندین نوع لوله مختلف با کاربردهای متفاوت تقسیم می‌شود :

لوله پلی اتیلن (PE) بلک ۱۰۰

لوله بلک ۱۰۰ از انواع لوله پلی اتیلن فشرده (H.D.PE) است که با رزین سیاه رنگ شده است. این محصول مقاومت بسیار خوبی در برابر ترک‌خوردگی ناشی از فشار محیط دارد و دارای ویژگی‌های مقاومت در برابر ضربه و سختی بالایی است. بلک ۱۰۰ را می‌توان در سیستم‌ لوله‌های تحت فشار، توزیع گاز و آب و سیستم‌های فاضلاب و زهکشی استفاده کرد.

لوله پلی اتیلن بلو ۱۰۰

لوله بلو ۱۰۰ لوله پلی اتیلن فشرده‌ای است که با رزین آبی رنگ شده است. این محصول مقاومت بسیار خوبی در برابر ترک‌خوردگی ناشی از فشار محیط، قدرت هیدرواستاتیک بلندمدت خوب و مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد و بسیار پردازش‌پذیر است. مهم‌ترین مصرف این نوع لوله در سیستم‌‌های توزیع آب آشامیدنی است.

لوله پلی اتیلن اورنج ۱۰۰

لوله اورنج ۱۰۰ یکی دیگر از انواع لوله پلی اتیلن فشرده است که با رزین نارنجی رنگ شده است. این محصول مقاومت بسیار خوبی در برابر ترک‌خوردگی ناشی از فشار محیط و قدرت هیدرواستاتیک بلندمدت بسیار خوبی دارد. علاوه براین، اورنج ۱۰۰ مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد و بسیار پردازش‌پذیر است. مهم‌ترین مصرف این نوع لوله در سیستم‌‌های توزیع آب آشامیدنی است.

لوله پلی اتیلن H.E.3490-LS

لوله BorSafe H.E.3490-LS لوله پلی اتیلن فشرده سیاه رنگ و دو حالته‌ای است که به عنوان یک PE100 توسط فناوری پیشرفته Borstar تولید شده است. توزیع بسیار مناسب کربن این لوله را در مقابل اشعه ماوراء بنفش بسیار مقاوم کرده است. ثبات بلندمدت لوله نیز توسط سیستم تثبیت بهبودیافته‌ای تضمین شده است. استفاده از این لوله به عنوان لوله تحت‌فشار در سیستم‌های توزیع آب آشامیدنی و گاز طبیعی، فاضلاب‌های تحت‌فشار، لوله‌گذاری مجدد، خروجی آب دریا و سیستم‌های لوله‌گذاری صنعتی توصیه می‌شود. طراحی این محصول به گونه‌ای است که تولید انواع لوله با قطرهای بزرگتر و دیواره‌های ضخیم‌تر را ممکن می‌کند، اما به هر حال تولید آن با هر قطری امکان‌پذیر است. HE3490-LS مقاومت بسیار خوبی در برابر گسترش ترک‌خوردگی دارد و ترک‌ها به کندی در آن رشد می‌کنند.

لوله پلی اتیلن P6006

انواع لوله پلی اتیلن

P6006 از انواع لوله فشرده است که در کلاس MRS10-PE 100 قرار می‌گیرد. این لوله دارای توزیع دوحالته جرم ملکولی است. P6006 مخصوص کاربردهای لوله‌های تحت‌فشار طراحی شده و مقاومت خوبی در برابر ترک‌خوردگی بر اثر فشار محیط و قدرت هیدرواستاتیک بلندمدت بسیار خوبی دارد. از کاربردهای این محصول می‌توان به سیستم‌های توزیع آب آشامیدنی، سیستم‌های آبیاری، سیستم‌های توزیع گاز طبیعی و سیستم‌های لوله‌کشی فاضلاب اشاره کرد.

لوله پلی اتیلن NPP بلک

یکی دیگر از انواع لوله پلی اتیلن فشرده NPP بلک است که با رزین سیاه رنگ شده است. این نوع لوله ویسکوزیته ذوب بسیار بالایی دارد و رزین مناسبی برای انفصال (اکستروژن) لوله‌های بدون فشار است. این محصول در سیستم‌های بدون فشار، مانند لوله‌های ورقی و فاضلاب مصرف می‌شود.

انواع لوله‌ پلی‌اتیلن (PE) بر اساس دانسیته مواد مورد استفاده

لوله‌ پلی‌اتیلن (لوله PE)، بر اساس دانسیته مواد مورد استفاده به سه گروه اصلی تقسیم می‌شود: لوله‌ پلی‌اتیلن با دانسیته بالا (HDPE)، لوله‌ پلی‌اتیلن با دانسیته متوسط (MDPE) و لوله‌ پلی‌اتیلن با دانسیته پایین (LDPE)

لوله‌ پلی‌ اتیلن با دانسیته بالا (HDPE)

چگالی این نوع لوله پلی‌اتیلن ۰.۹۴۱ گرم بر سانتی‌ متر مکعب یا بیشتر است. به دلیل درجه پایین انشعاب، HDPE دارای نیروهای بین ملکولی قدرتمند و قدرت کششی بالاست. انشعاب لوله با استفاده از انواع کاتالیست و نیز کنترل شرایط کاهش می‌یابد. ویژگی‌های HDPE، که رنگ طبیعی آن سفید است، عبارتند از:

 • مقاومت شیمیایی عالی
 • مقاومت خوب در برابر شرایط آب و هوایی
 • مقاومت بالا در برابر پارگی و فشار
 • مقاومت بالا در برابر ترک‌خوردگی ناشی از تنش
 • مقاومت در برابر خوردگی
 • اصطکاک اندک
 • عایق گرما و الکتریسیته
 • انعطاف‌پذیری بیشتر نسبت بهLDPE

این ویژگی‌ها باعث شده است که این نوع لوله برای سیستم‌های انتقال آب و سیستم‌های تحت‌فشار بسیار مناسب باشد. سختی و قدرت HPDE از LDPE بیشتر است و به همین دلیل بهتر می‌تواند در برابر فشار آب مقاومت کند. لوله پلی‌اتیلن HPDE بهترین انتخاب برای سیستم‌های آبیاری است.

فروش بدون واسطه لوله پلی اتیلن ساختمانی

لوله‌ پلی‌اتیلن  (لوله PE) با دانسیته متوسط (MDPE)

چگالی مواد در این نوع لوله پلی‌اتیلن بین ۰.۹۲۶ تا ۰.۹۴۰ گرم بر سانتی‌ متر مکعب است و به ازای هر سانتی‌متر از ضخامت خود فشار کمتری را نسبت HPDE به تحمل می‌کند. برخی از ویژگی‌های MDPE، که رنگ طبیعی و معمول آن آبی است، عبارتند از:

 • مقاومت شیمیایی بسیار بالا
 • پایداری در دمای اتاق
 • مقاومت بسیار خوب در برابر ضربه
 • حساسیت کمتر نسبت به HDPE
 • مقاومت بالاتر در برابر ترک‌خوردگی ناشی از تنش نسبت بهHDPE

به دلیل این ويژگی‌ها، از MDPE در برخی از بخش‌های سیستم‌های لوله‌کشی گاز و انتقال آب آشامیدنی سرد استفاده می‌شود. MDPE کمترین میزان کاربرد را در میان انواع لوله‌های پلی‌اتیلن دارد. این نوع لوله بیش از هرجا در کشور انگلستان و برای اتصال خانه‌ها به سیستم لوله‌کشی آب شهری استفاده می‌شود.

لوله پلی‌اتیلن (لوله PE) با دانستیه پایین (LDPE)

چگالی مواد در این نوع لوله پلی‌اتیلن کمتر از ۰.۹۲۶ گرم بر سانتی‌متر مکعب است. برخی از ویژگی‌های این نوع لوله عبارتند از:

 • مقاومت در برابر شکست ناشی از فشار
 • سختی بالا
 • انبساط‌پذیری
 • مقاومت شیمیایی خوب (اما کمتر از HDPE)
 • مقاومت حرارتی کم
 • استحکام اندک
فروش عمده لوله پلی اتیلن صنعتی

بیشترین مورد کاربرد لوله پلی‌اتیلن LDPE در سیستم‌های آبیاری قطره‌ای است، هرچند می‌توان از آن در سیستم‌های فاضلاب، بهداشتی، خطوط تولید صنعتی، لوله‌گذاری کشاورزی و سیستم‌های دیگری که در برابر فشارها یا درجه حرارت‌های بالا قرار نمی‌گیرند نیز استفاده کرد. این نوع لوله می‌تواند فشار کمتر از ۳ بار را تحمل کند. LDPE از این نظر که بیشتر برای نصب رو زمینی مناسب است با انواع دیگر لوله‌های پلی‌اتیلن متفاوت است. در این نوع لوله اتصالات در داخل قرار می‌گیرند و به دلیل انعطاف‌پذیری کمتر، هنگام نصب باید در گوشه‌ها از رابط‌های خاص استفاده کرد.

لوله های پلی اتیلنی در ضخامت های مختلف

۱- لوله پلی اتیلن ۶۳ یا همان لوله پلی اتیلن ۲ اینچ:

لوله پلی اتیلن ۶۳ یا همان لوله پلی اتیلن ۲ اینچ پرکاربرد ترین نوع لوله پلی اتیلن می باشد که در کشاورزی بسیار کاربرد دارد. لوله پلی اتیلن ۶ بار ۶۳ نیز از لوله پلی اتیلن ۱۰ بار ۲ اینچ پر کاربرد تر است. اتصالات این لوله برای آبیاری تحت فشار، بارانی و قطره ای کامل است. اتصالات این لوله رزوه ای می باشد. بسته بندی بصورت کلاف ۱۰۰ متری و ۲۰۰ متری می باشد.

۲- لوله پلی اتیلن ۹۰ یا لوله پلی اتیلن ۳ اینچ:

لوله پلی اتیلن ۹۰ یا لوله پلی اتیلن ۳ اینچ هم از پر مصرف های صنعت لوله پلی اتیلن می باشد البته بیشتر کاربرد این لوله در صنعت آبرسانی می باشد نا صنایع دیگر. لوله پلی اتیلن ۹۰ که ضخامت آن ۴ میلیمتر است از بقیه پر مصرف تر است بسته بندی بصورت کلاف ۱۰۰ متری می باشد.

۳- لوله پلی اتیلن ۱۱۰ یا لوله پلی اتیلن ۴ اینچ:

لوله پلی اتیلن ۱۱۰ یا لوله پلی اتیلن ۴ اینچ هم مثل ۲ اینچ بسیار پر مصرف است. در واقع خط لوله اصلی در آبیاری تحت فشار و بارانی لوله پلی اتیلن ۴ اینچ است که ۲ اینچ را از آن انشعاب می گیرند و به شیر خودکار متصل می شود.لوله پلی اتیلن ۱۱۰ ۶ بار که وزن هر کلاف آن ۱۷۷ کیلوگرم می باشد از بقیه لوله های ۴ اینچ کاربرد بیشتری دارد. لوله ۱۱۰ را بصورت کلاف ۱۰۰ یا ۵۰ متری بسته بندی می کنند و رابط و کمربند و اتصالات آن بصورت کامل موجود است.

۴- لوله پلی اتیلن ۵ اینچ یا لوله پلی اتیلن ۱۲۵ :

لوله پلی اتیلن ۵ اینچ یا لوله پلی اتیلن ۱۲۵ که البته در فشار ۱۰ بار از ۶ بار پر مصرف تر است و در صنعت کشاورزی کاربرد بیشتری دارد این لوله هم مثل لوله پلی اتیلن ۴ اینچ بعنوان شاه لوله استفاده می شود و لوله ۲ اینچ یا ۳ اینچ را از آن انشعاب می گیرند. قیمت لوله پلی اتیلن ۵ اینچ مناسب و معمولا موردپسند مشتریان است. این لوله بصورت کلاف ضخامت بیشتری دارد و بصورت شاخه ۶ متری هم تولید می شود.

۵- لوله پلی اتیلن ۱۶۰ یا لوله ۶ اینچ:

لوله پلی اتیلن ۱۶۰ یا لوله ۶ اینچ که در بعضی مواقع به آن ۶ می گویند ولی باید دقت شود با لوله پلی اتیلن ۶۳ اشتباه گرفته نشود. این لوله بیشتر برای انتقال آب استفاده می شود بصورت ۱۰ بار و ۶ بار برای تحت فشار بصورت لوله پلی اتیلن ۱۶۰ میلیمتر ۴ بار برای انتقال آب استفاده می شود. این لوله ها بصورت شاخه ۶ و ۱۲ متری می باشد. نحوه نصب این سایز لوله پلی اتیلن و همچنین لوله ۸ اینچ و ۱۰ اینچ و ۱۲ اینچ بصورت رینگ و فلنچ و پیچ و مهره می باشد.

۶- لوله پلی اتیلن ۸ اینچ با قطر ۲۰۰ میلیمتر:

لوله پلی اتیلن ۸ اینچ با قطر ۲۰۰ میلیمتر یا ۲۰ سانتیمتر از مهمترین لوله های انتقال آب هستند که به اسم ۸ اینچ شناخته می شود. اتصالات و شیر فلکه این لوله بسیار پر مصرف و مهم است اتصالات چدنی برای این لوله و لوله سایزهای ۶ اینچ و ۱۰ اینچ استفاده می شود برای انتقال آب آشامیدنی، کشاورزی،جمع آوری آب و هدایت آب های کشاورزی می باشد.

۷- لوله پلی اتیلن ۲۵۰ میلیمتر یا ۱۰ اینچ:

لوله پلی اتیلن ۲۵۰ میلیمتر یا ۱۰ اینچ بسیار پر مصرف در صنعت نفت و گاز و آب و پتروشیمی وشرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی از این سایز لوله استفاده می کنند، این لوله نباید با لوله ۱۰ یا ۱۱۰ اشتباه شود. سایز این لوله ۲۵ سانتیمتر است . شیرآلات و اتصالات چدنی این لوله پر مصرف است . فروش لوله پلی اتیلن ۲۵۰ در فشار ۶ بار و ۱۰ بار پرمصرف است. رینگ و فلنچ برای نصب این نوع لوله در فشار ۶ بار و ۱۰ بار موجود است

۸- لوله پلی اتیلن ۱۲ اینچ یا لوله پلی اتیلن ۳۱۵:

لوله پلی اتیلن ۱۲ اینچ یا لوله پلی اتیلن ۳۱۵ برای پرورش ماهی، صنعت شیلات و صنعت کشاورزی و همچنین برای صنایع مختلف در شهرک های صنعتی برای آب صنعتی استفاده می شود. نحوه اتصالات در این سایز لوله با الکتروفیوژن یا رینگ و فلنچ و پیچ م و مهره می باشد. لوله پلی اتیلن ۳۱۵ میلیمتر با فشار ۶ بار و ۱۰ بار با ضخامت های ۱۲ میلیمتر تا ۲۴ میلیمتر پر کاربرد تر هستند.

فروش لوله جدار چاه پلاستیکی و فلزی

لوله پلی اتیلن فشار قوی چیست؟

انواع مختلفی از لوله های پلی اتیلن وجود دارد که در پروژه های گوناگون مصرف می شود. لوله پلی اتیلن فشار قوی، لوله پلی اتلینی است که در فشارهای کاری ۶ الی ۳۲ اتمسفر قرار گرفته است. واژه فشار قوی برای لوله پلی اتیلن مبهم و نامفهوم است و اغلب مردم لوله ای با ضخامت بالا به نظرشان می آید، ولی این افکار با پیشرفت علم و فناوری از دیدگاه مردم خارج شد؛ به گونه ای که لوله پلی اتیلن با مواد pe80 و فشار ۱۰ بار با لوله ای با همین  فشار و همین اندازه منتهی باpe 100 از لحاظ وزن هم به ردیف pe80  برابر ۸۷۳ و مواد pe100  برابر ۷۲۱ گرم بر متر است و هر دو توانایی این را دارند که ۱۰ بار  را تحمل کنند و از نظر استحکام با یکدیگر مساوی هستند اگر بخواهیم جنبه اقتصادی را در نظر بگیریم ضخامت لوله ها با مواد pe100 قیمت مناسب تری دارد.

کاربرد لوله پلی اتیلن فشار قوی

کاربرد لوله پلی اتیلن فشار قوی برای جا به جایی آب است که فشار بالایی دارد؛ مخصوصا در پستی و بلندی ها ومسیرهایی که دارای شیب زیادی هستند کارایی و کاربرد افزون تری دارد.

انواع مواد اولیه پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن بر اساس مواد اولیه به سه دسته تقسیم می‌شوند:

مواد اولیه لوله پلی اتیلن PE63 :

ضریب ایمنی در این گرید، ۱٫۶ است. مواد اولیه از این نوع، از دو نوع دیگر سنگین‌تر بوده و ضخامت بیشتری دارد. به همین دلیل در حال حاضر، از این دسته کمتر استفاده می‌شود. در واقع از گرید PE63 فقط برای تولید لوله پلی اتیلن فاضلابی تا سایز ۵ اینچ استفاده می‌شود. چرا که در صورت استفاده از دو نوع دیگر برای این کاربرد، با کاهش ضخامت لوله، امکان ترکیدگی لوله پلی اتیلن فاضلابی افزایش پیدا می‌کند. این نوع، نسبت به دو نوع دیگر دارای چگالی کمتری بوده و هزینه تولید لوله پلی اتیلن با این نوع بیشتر است.

مواد پلی اتیلن PE80 :

ضریب ایمنی در این مدل، ۱٫۲۵ و وزن متوسطی نسبت به دو نوع دیگر دارد. هرچه دانسیته مواد اولیه بیشتر شود، ضخامت لوله کمتر  و وزن پلی اتیلن کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه ضمن افزایش مقاومت، قیمت لوله پلی اتیلن نیز، پایین‌تر می‌آید.

مواد اولیه پلی اتیلن PE100 :

ضریب ایمنی در این مدل نیز مانند مدل قبلی، ۱٫۲۵ است. جدیدترین و سبک‌ترین نوع ماده اولیه در این دسته بندی قرار گرفته است که علاوه بر تولید لوله‌های باکیفیت، هزینه کمتری نیز در تولید دارد. این نوع مواد اولیه با دانسیته بالا و کیفیت عالی، انعطاف پذیری بالایی دارند که نگهداری و نصب لوله پلی اتیلن را راحت‌تر می‌کند. لوله‌های با مواد pe100 جزء مقاوم‌ترین و باکیفیت‌ترین لوله‌های پلی اتیلن هستند.

کاربردهای لوله پلی اتیلن

این لوله ها موارد کاربردی زیادی برای ما انسان ها در سراسر جهان دارند به عنوان مثال صنعت لوله کشی در مواردی مثل: انتقال آب با مسافت های طولانی، انتقال مواد شیمیایی، سیالات گرم کننده و خنک کننده، دوغاب ها، انواع گازها و … از این لوله ها استفاده می شود. در ادامه برخی از کاربردهای این لوله ها را مشاهده می کنید:

 • در شبکه های آب رسانی شهری و روستایی استفاده می شود.
 • در شبکه های فاضلاب شهری و روستایی استفاده می شود.
 • در شبکه های گازرسانی استفاده می شود.
 • در شبکه ها و سیستم های زهکشی استفاده می شود.
 • سیستم های انتقال مایعات و فاضلاب صنعتی
 • سیستم های آبیاری تحت فشار (قطره ای و بارانی)
 • به عنوان پوشش کابل های مخابراتی، کابل برق و فیبر نوری

سالهاست مزایای لوله‌های پلاستیکی، به خصوص لوله پلی اتیلن باعث شده است که این نوع لوله تا حد زیادی جایگزین لوله‌های فلزی و فولادی شود. عمر بالا، انعطاف‌پذیری، هزینه اندک، مقاومت در برابر خوردگی و فرسودگی و بسیاری ویژگی‌های دیگر باعث شده‌اند که لوله های پلی اتیلن انتخاب اول برای استفاده در هر سیستم لوله‌کشی باشند. در ادامه به برخی از کاربردهای لوله پلی اتیلن خواهیم پرداخت:.

۱-    سیستم توزیع آب

در سراسر جهان، سیستم‌های توزیع آب برای انتقال حجم عظیم آب میان تسویه‌ خانه‌ها، مخازن، ایستگاه‌های پمپاژ، شهرها و مناطق صنعتی از لوله پلی اتیلن استفاده می‌کنند چرا که چنین سیستمی بدون هیچ دردسری حداقل ۱۰۰ سال عمر می‌کند و می‌تواند آب پاکیزه را با قیمتی پایین به همه نقاط شبکه برساند.

۲-    کاربردهای دریایی

لوله های پلی اتیلن به چند دلیل بهترین گزینه برای استفاده در سیستم‌های لوله‌کشی دریایی هستند:

 • مقاومت در برابر خوردگی و رسوب صدف‌های دریایی
 • استقامت بالا در برابر جزر و مد و نیروی جریان آب
 • انعطاف‌پذیری و شعاع خمش بالا
 • سبکی و شناوری در آب دریا
 • سهولت حمل و نقل و نصب
 • نیاز اندک به نگهداری و تعمیر

لوله پلی اتیلن مکشی برای استخراج حجم عظیمی از آب سرد از عمق دریاچه‌ها، اقیانوس‌ها و رودخانه‌ها به کار می‌رود. این آب سرد به عنوان سیال اصلی وارد مبدل حرارتی شده و آب سرد تمیز، با یک دهم انرژی مورد نیاز در سیستم‌های خنک‌کننده، تولید می‌شود. برای انتقال آب بازگشتی از سیستم‌های خنک‌کننده و گاهی فاضلاب تسویه شده به محوطه‌های تخلیه، مانند رودخانه‌ها و دریاچه‌ها یا دریاها، در عمق و فاصله مشخصی از ساحل، نیز از لوله پلی اتیلن برون‌ ریز استفاده می‌شود.

۳-     سیستم‌ های هیدروالکتریک

لوله پلی اتیلن با قطر بالا برای استفاده در سیستم‌های هیدرولیک، جهت انتقال آب به نیروگاه‌ها، تغذیه توربین‌ها و انتقال آب به سیستم‌های توزیع بسیار مناسب است. سبکی، خمش مناسب، سهولت نصب، انعطاف‌پذیری، اتصالات بدون نشتی، عملکرد هیدرولیک فوق‌العاده، مقاومت عالی در برابر فشار ناگهانی به علاوه طول عمر زیاد مزایایی هستند که این لوله را برای کاربرد در سیستم‌های هیدروالکتریک به گزینه‌ای بسیار خوب تبدل می‌کنند.

۴-    سیستم‌ های فاضلاب

بیش از ۶۰ سال است که از لوله پلی اتیلن در سیستم‌های فاضلاب استفاده می‌شود. ویژگی‌های عملکردی و فیزیکی بالای دیواره‌های این نوع لوله آنها را به گزینه‌هایی ایده‌آل برای انتقال ثقلی و فشاری فاضلاب و سیستم‌های جمع‌آوری آب باران تبدیل کرده است.

۵-    کاربرد در معادن

برای انتقال مواد و ضایعات معدنی بهترین انتخاب لوله پلی اتیلن است. ویژگی‌های این نوع لوله در کنار امنیت و قابلیت اطمینان باعث شده است که روز به روز کاربرد آن در صنایع معدنی بیشتر شود. در این صنایع، ویژگی‌های مقاومت در برابر ساییدگی، سطح صیقلی داخلی، مقاومت مناسب در برابر بیشتر مواد شیمیایی، مقاومت در برابر خوردگی، استحکام بالا در برابر ربه، هزینه پایین و سهولت نصب لوله های پلی اتیلن را در رقابت با لوله فلزی به برنده‌ای همیشگی تبدیل کرده‌اند. لوله‌ها و اتصالات پلی‌اتیلن در خطوط دوغاب، آبگیری حفره‌ها و گودال‌ها، حمل‌ و نقل معکوس و انواع کاربردهای آبی و شیمیایی استفاده می‌شوند.

لوله پلی اتیلن را از کجا بخریم؟
مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مهدی کاوه

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09380287915

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: kavemahdi9@gmail.com

مجموعه کاوه شما را به خرید بهترین محصولات لوله پلی اتیلن دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید