مجموعه کاوه شما را به خرید بهترین محصولات لوله پلی اتیلن دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید و خواص انواع لوله های پلیکا(پولیکا)

آنچه در این مقاله می خوانید...

مزایای استفاده از لوله پلیکا (پولیکا)• مقاومت در برابر خوردگی• مقاومت شیمیایی لوله های پلیکا• استحکام بالا علاوه بر سبک بودن• انعطاف‌پذیری• مقاومت در برابر ضربه• ضریب اصطکاک ( مقدار زبری کم)• کیفیت آب• عایق حرارتی• آب‌بندی مناسب اتصالات لوله پلیکا بعد از نصبمعایبموارد احتیاط در استفاده از لوله پلیکااصلی‌ترین دلایل نشتی لوله‌های UPVC  و PVC کدم‌اند؟روش‌های تعمیر نشت لولهتعیین قیمت لوله پلیکا و هزینه های آنبرندهای معتبر پلیکا ( پولیکا ) در بازار ایران- پلیمر یاس گلپایگان- وینو پلاستیکانواع تولیدات این شرکت عبارت‌اند از:- تک ستاره گلپایگانمحصولات و خدمات شرکت تک ستاره گلپایگان:موارد مورد استفاده از سیستم‌های لوله‌کشی پلی‌اتیلن تک ستاره گلپایگان:- لوله گستر گلپایگاناز مزایای لوله‌های پی‌وی‌سی برق شرکت لوله گستر گلپایگان:- تهران اتصالات لوله های پلیکا

مزایای استفاده از لوله پلیکا (پولیکا)

• مقاومت در برابر خوردگی

یکی از ویژگی‌های لوله های پلیکا غیر رسانا بودن است و همین ویژگی  باعث بالا بودن مقاومت لوله پلیکا در برابر واکنش‌های الکتروشیمیایی ناشی از اسیدها و بازها و نمک‌هایی که باعث خوردگی فلزات می‌شوند، شده است . این مشخصه هم در سطح داخل و هم در سطح خارج لوله پلیکا وجود دارد که سبب می‌شود در مناطقی که خاک مهاجم دارند، بسیار مورد استفاده قرار گیرد.

• مقاومت شیمیایی لوله های پلیکا

مقاومت لوله پلیکا در برابر حجم زیادی از مواد شیمیایی تا حداکثر دمای ۱۴۰ درجه فارنهایت است، همچنین این لوله پلیکای محبوب در برابر مواد نفتی، الکل و روغن بسیار مقاوم است بنابراین از این لوله در محیط‌هایی که بحرانی هستند و این نوع مواد فراوانی دارد مانند منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

• استحکام بالا علاوه بر سبک بودن

یکی از پیشرفته‌های چشم‌گیر در تولید لوله پلیکا کاهش وزن آن است و این ویژگی از لحاظ ایمنی بسیار حائز اهمیت است. این لوله‌ها مصدومیت کارگران ناشی از سوانح را به شدت کاهش می‌دهد. نکته مهم اینجاست که با وجود سبک بودن آن، لوله پلیکا از استحکام بالایی نسبت به سایر لوله‌های پلیمری برخوردار است.

• انعطاف‌پذیری

یک خصوصیت بسیار مهم در لوله پلیکا، مقاومت این نوع ماده پلیمری نسبت به شکستگی است؛ زیرا با آنکه لوله پلیکا (پولیکا) از ترکیب مواد پی‌وی‌سی خشک (Dry PVC) ساخته شده اما در برابر فشارها تحمل بالایی دارد و کمتر دچار شکستگی می‌شود.

• مقاومت در برابر ضربه

در شرایط عادی لوله پلیکا (پولیکا) نسبت به لوله‌هایی از جنس سیمان، سفال و فلز مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد.

• ضریب اصطکاک ( مقدار زبری کم)

دیواره داخلی لوله pvc صاف‌ است یعنی از زبری کمتری برخوردار است که این ویژگی سبب پایین آمدن اصطکاک می‌شود که همین امر سبب افزایش مقاومت در برابر جریان می‌شود.

• کیفیت آب

لوله پلیکا هیچ‌گونه تأثیری بر کیفیت آب نمی‌گذارد. بنابراین می‌توان با خیالی آسوده در سیستم آب‌رسانی و انتقال آب شرب مورد استفاده قرار گیرد.

• عایق حرارتی

رسانایی حرارتی لوله (پولیکا) پلیکا نسبت به لوله‌های قدیمی‌تر کمتر است که این امر سبب می‌شود لوله پلیکا برای بسیاری از پروژه‌های عایق حرارتی نیز انتخاب مناسب و مطلوبی باشد.

• آب‌بندی مناسب اتصالات لوله پلیکا بعد از نصب

لوله‌های یو پی‌وی‌سی به دلیل دارا بودن سیستم اتصالات اورینگی (اتصالات پوش فیت ) که باعث تورفتگی به اندازه کافی می‌شود، سبب بالا رفتن سرعت و کیفیت در آب‌بندی لوله‌های پلیکا نسبت به لوله‌های قدیمی شده است.

معایب

در کنار تمام مزایایی که برای این لوله‌ها نام برده شد، می‌توان به چند نمونه از معایب این لوله‌ها نیز اشاره کرد.

•    خوردگی بر اثر تماس مداوم با آب گرم
شما می‌توانید از لوله‌های پی‌وی‌سی برای عبور جریان آب گرم و فاضلاب گرم استفاده کنید؛ اما باید توجه داشته باشید که این لوله‌ها در صورت تماس مداوم با آب گرم دچار خوردگی می‌شود.
•    خطر خرابی در زیرزمین
شما می‌توانید از این لوله‌ها در زیرزمین استفاده کنید، اما باید توجه داشته باشید که آیا شرایط لازم برای نصب این لوله‌ها وجود دارد چراکه در صورتی که شرایط نصب این لوله‌ها در زیرزمین وجود نداشته باشد ممکن است لوله دچار خوردگی، خرابی و شکستگی شود.
•    شکنندگی در اثر تابش پرتو ماورا بنفش
لوله فاضلاب PVC نباید در مقابل پرتو ماورا بنفش قرار بگیرد. تابش مداوم این پرتو به لوله‌ها می‌تواند باعث شکننده شدن لوله‌ها و از بین رفتن خاصیت انعطاف‌پذیری آن‌ها شود.

موارد احتیاط در استفاده از لوله پلیکا

•    دمای مجاز
یکی از مواردی که باید از آن آگاه باشید، این است که این ترموپلاست‌ها دارای نقطه ذوب نسبتاً پایینی هستند و معمولاً استفاده از آن‌ها محدود به مایعات در دمای اتاق می‌شود. هرچند در بسیاری موارد لوله پلیکا را برای انتقال حرارت بالا استفاده می‌کنند اما باید توجه داشت که این درجه حرارت‌ها بسیار پایین‌تر ازآنچه در لوله‌های فلزی دیده می‌شوند، است. بنابراین در پروژه‌هایی که در آن قرار است سیالات با دمای نسبتاً بالا منتقل شود، موارد احتیاط مورد توجه قرار گیرد.

•    فشار مجاز
با توجه به ساختار نسبتاً ضعیف بین مولکولی لوله‌های پلیکا، در مواردی که فشار بسیار زیادی اعمال می‌شود نباید از این نوع لوله استفاده کرد.

•    خطر آتش‌سوزی
به علت انباشت بار استاتیک ناشی از استفاده از این لوله‌ها، استفاده از پلیکا در پروژه‌هایی که قابلیت اشتعال دارند، توصیه نمی‌شود.

اصلی‌ترین دلایل نشتی لوله‌های UPVC  و PVC کدم‌اند؟

•    نصب نامناسب شامل عدم توجه به ضریب انبساط حرارتی خطی، عدم استفاده از چسب به اندازه کافی (چراکه هم استفاده بیش از اندازه و هم استفاده کمتر از اندازه جزء نقص نصب بشمار می‌آید)، استفاده از گیره‌های نگه‌دارنده نامناسب و سفت بودن گیره‌های نگه‌دارنده بیش از اندازه استاندارد.
•    اجرای نامناسب شامل عدم محافظت در قرارگیری در دمای انجماد، اعمال فشار بیش از حد استاندار لوله و استفاده از مواد ناسازگار در سطح خارجی لوله‌ها
•    آلودگی‌های داخلی مانند استفاده از ضد یخ‌های آلوده و…
•    آلودگی‌های خارجی مانند استفاده از درزگیر ضد حریق نامناسب، تماس با پوشش‌های پلاستیکی ناسازگار و…
•    نقص در ساخت مانند وجود فشار زیاد در جداره لوله به دلیل خنک شدن سریع
•    نگهداری نامناسب توسط شخص یا اشخاص توزیع‌کننده مانند نگهداری در آفتاب و آسیب رسیدن به آن‌ها در زمان حمل
بهترین روش تعمیر نشت لوله‌های پلیکا کدم‌اند؟
در ابتدا باید مکان نشت لوله از طریق نشت‌یاب مشخص شود سپس با توجه به مقدار نشتی روش تعمیر مناسب رو جهت رفع نشت به کار برد.

روش‌های تعمیر نشت لوله

استفاده از مواد کامپوزیتی: این مواد بیشتر در نشت گیری‌های تأسیسات نفتی و پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما در حال حاضر برای نشت گیری تأسیسات لوله‌کشی ساختمان هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از نوار چسب‌های نشت گیر مانند فایبرگلاس : این نوارچسب‌ها باید ۵ الی ۱۰ دقیقه در آب قرار داده شوند تا نرم شوند سپس به صورت پهن

به دور قسمتی که لوله نشتی دارد پیچانده شوند،  برای سفت شدن نوار ۳۰ الی ۴۰ دقیقه زمان لازم است. اگر به درستی از این نوارچسبها استفاده شود از مقاومت بالایی برخوردارند.

استفاده از خمیرهای نشت گیر مانند خمیر اپوکسی : این خمیر رو در محل نشت  قرار می‌دهند و فشار می‌دهند تا خمیر در محدوده ۵ سانتیمتر از محل نشت رو بپوشاند، حدوداً ۱۰-۱۵ دقیقه زمان لازم است این خمیر سفت شود.

تعیین قیمت لوله پلیکا و هزینه های آن

قیمت لوله پلیکا بر اساس عوامل زیر تعیین می شوند:

۱- ضخامت

۲- نوع کلاس فشاری : قوی ، نیمه قوی ، معمولی

۳- نوع پیاده سازی : روکار یا مخفی

۴- سایز لوله پلیکا

۵- کیفیت متریال مصرفی در تولید لوله

قیمت لوله پلیکا به صورت شاخه های شش متری تعیین می شود.

از آنجا که قیمت خرید و هزینه نصب پلیکا نسبت به پوش فیت پایین تر است و  نیز از تعداد بست کمتری برای مهار لوله های پلیکا نسبت پوش

فیت استفاده می شود و لوله پلیکا از لحاظ وزنی جزوه دسته لوله های بسیار کم وزن است لذا هزینه حمل و نقل و نگه داری آن به مراتب از لوله های دیگر بسیار کم تر است.

برندهای معتبر پلیکا ( پولیکا ) در بازار ایران

– پلیمر یاس گلپایگان

این شرکت در سال ۱۳۸۵ درزمینهٔ تولید لوله و اتصالات پی‌وی‌سی فعالیت خود را شروع کرده است و تولیدات آن در صنعت ساختمان و تأسیسات فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بهره‌مندی از نشان ملی استاندارد و

گواهینامه‌های بین‌المللی نشانی از کیفیت مطلوب محصولات آن است. این واحد تولیدی با نظارت مداوم بر کیفیت مواد اولیه و محصولات توانسته است

موجب افزایش بهره‌وری و ایجاد نوآوری شود تا شاهد محصولات باکیفیت آن باشیم.

این کارخانه دارای ۱۵ خط تولید هست که ۵ خط تولید در زمینه لوله و بقیه در زمینه اتصالات فعالیت دارند. در حال حاضر ظرفیت تولید این کارخانه‌های به ۶ هزار تن

در سال می‎رسد. محصولات این شرکت هم در سراسر ایران و هم در بازارهای خارجی عرضه می‎گردد.

آخرین دستاورد تولیدی شرکت پلیمر یاس گلپایگان لوله‎های (یو پی‌وی‌سی) سخت حاوی نانو افزودنی است این محصول به‌طور خاص در سیستم‌های انتقال فاضلاب به کار می‌رود.

انواع اتصالات تولیدی شرکت :

سه راه ۴۵ درجه پلیکا
سه راه ۹۰ درجه پلیکا
سه راه تبدیل ۴۵ درجه پلیکا
سه راه تبدیل ۹۰ درجه پلیکا
زانو ۴۵ درجه پلیکا
زانو ۹۰ درجه پلیکا
سه راه بازدید پلیکا
رابط دریچه بازدید پلیکا
تبدیل پلیکا
رابط (بوشن) پلیکا
سیفون پلیکا

– وینو پلاستیک

این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۵۸ آغاز کرده است. این شرکت یکی از مطرح‌ترین تولیدکنندگان لوله پلیکا و اتصالات پلیکا است و در

حال حاضر اولین و تنها تولیدکننده لوله و اتصالات PVC-U با طیف وسیعی از اندازه‌ها است.

اندازه‌های این اتصالات از ۱۰ تا ۱۲۰۰ میلی‌متر و با فشار کاری ۶ الی ۲۵ اتمسفر است.

صادرات این شرکت به کشورهای عراق، ارمنستان، ترکمنستان، ترکیه، امارات متحده و افغانستان است و به عنوان صادرکننده نمونه کشوری نیز برگزیده شده است.

شرکت وینوپلاستیک در زمینه تأمین لوله و اتصالات شبکه‌های آب و فاضلاب کشور نیز فعالیت می‌کند. سیستم اتصالات آن به دو صورت چسبی و اورینگی است.

انواع تولیدات این شرکت عبارت‌اند از:

۱-لوله و اتصالات مخصوص فاضلاب ساختمان
۲-لوله و اتصالات مخصوص فاضلاب شهری
۳-لوله و اتصالات مخصوص آب‌رسانی تحت فشار
۴- انواع پروفیل پی‌وی‌سی
۵- قرنیز پی‌وی‌سی
۶- لوله و اتصالات برقی خم سرد نشکن

– تک ستاره گلپایگان

شرکت تک ستاره گلپایگان فعالیت خود را از سال ۸۳ با علامت اختصاری TG و تولید لوله‌های pvc آغاز کرده‌ است. این شرکت از ۳ زیر مجموعه

با عناوین تک ستاره، نگین ستاره (در سال ۱۳۸۹) البرز ستاره (در سال ۱۳۹۲) تشکیل شده است که هر کدام از آن‌ها در زمینه‌های مختلفی فعالیت دارند.

تک ستاره در تولید لوله پلیکا و لوله و اتصالات pvc، نگین ستاره در تولید لوله و اتصالات پلی‌اتیلنی با برند نگین استار و البرز ستاره در تولید لوله

و اتصالات تک لایه و پنج لایه، پوش فیت P.P فاضلابی، شیلنگ و نایلون فعال است.

در حال حاضر کارخانه تک ستاره گلپایگان با بیش از ۶۰۰۰۰ متر مربع مساحت، در شهرک صنعتی گلپایگان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین

تولیدکنندگان در زمینه لوله و اتصالات شناخته شده است.

محصولات و خدمات شرکت تک ستاره گلپایگان:

۰ محصولات U-PVC
• لوله‌های تحت فشار
• لوله و اتصالات فاضلابی
• لوله‌های ناودانی روی کار
• لوله جهت عبور کابل برق و مخابرات – محصولات پلی‌اتیلن
• لوله‌های پلی‌اتیلن تحت فشار
• لوله آبیاری قطره‌ای
• اتصالات و تجهیزات جانبی – محصولات تک لایه و پنج لایه

موارد مورد استفاده از سیستم‌های لوله‌کشی پلی‌اتیلن تک ستاره گلپایگان:

۰ در اکثر پروژه‌های سیستم‌های آتش‌نشانی
۰ پروژه‌های فشار قوی انتقال آب
۰ سیستم‌های انتقال فاضلاب‌های شهری و صنعتی
۰ انتقال گاز طبیعی در محیط‌های صنعتی و شیمیایی
۰ پروژه‌های مخابراتی و پوشش دادن کابل‌ها

– لوله گستر گلپایگان

شرکت لوله گستر گلپایگان از سال ۱۳۷۲ و از تولید لوله پلی‌اتیلن فعالیت خود را آغاز نموده و دارای نمایندگی‌های فعالی در سراسر ایران است.

از انواع محصولات این کارخانه می‌توان به لوله پلی‌اتیلن، اتصالات پلی‌اتیلن، نوار تیپ آبیاری قطره‌ای،

لوله پی‌وی‌سی، لوله پلیکا فاضلابی چسبی، لوله پلیکا ناودانی، لوله پلیکا مخابراتی، لوله پلیکا برقی، لوله پوش فیت

، اتصالات پوش فیت، لوله پلیکا فشار قوی، لوله پلیکا فشار ضعیف معمولی و انواع اتصالات پلیکا pvc اشاره کرد.

موارد ذکر شده از بهترین لوله و اتصالات تأسیساتی آب و فاضلاب ساختمان و کشاورزی و تجهیزات لوله‌کشی شهری و لوله پلیکا انتقال کابل برق هستند.

از مزایای لوله‌های پی‌وی‌سی برق شرکت لوله گستر گلپایگان:

۱- دارای تکنولوژی خم سرد نشکن
۲-مورد تائید ناظرین سازمان نظام مهندسی
۳-خاصیت خود خاموش‌کنندگی در مقابل بالا رفتن حرارت سیم
۴-صرفه‌جویی در مصرف زانو
لوله‌های پولیکا به خاطر نسوز بودن و مقاومت بالا در برابر حرارت به جهت محافظت از خطوط برق خیلی مناسب است. این خاصیت

لوله های پلیکا

نسوز بودن و خود خاموش‌کنندگی از موارد مهم در استفاده این لوله‌ها به عنوان غلاف یا پوشش کابل‌های برق است. لوله‌های نسوز پلیکا در سایزهای ۲۰ الی ۶۳ بیشتر استفاده می‌شود.

– تهران اتصالات لوله های پلیکا

سال ۱۳۵۶ کارخانه‌ی تولید اتصالات با نام تهران اتصالات «شروع به کار کرد. این کارخانه توانست با تولید محصولات درجه یک به تدریج بازارهای داخلی و خارجی

زیادی را تحت نفوذ خود درآورد. محصولات کارخانه‌ی» تهران اتصالات با تنوع بسیار در سایزهای ۴۰ تا ۲۰۰ میلی‌متر وجود دارند. این واحد تولیدی اولین تولیدکننده‌ی

اتصالات بوش فیت با واشرهای مول المان و قالب‌های دارای استاندارد Εn1329 از کشور انگلستان است.

از افتخارات این کارخانه‌ تولید و تأمین کلیه اتصالات قوی و نیمه قوی «یو پی‌وی‌سی» در مسکن مهرهای سراسر ایران از جمله شهرک بزرگ پردیس

بومهن با یک‌ و نیم میلیون نفر جمعیت و شهرک‌های مسکن مهر در شهرهای بزرگ سیرجان، بندرعباس، بم، زاهدان، کرمان، تبریز، کاشان، اصفهان بوده است.

در بخش‌های غربی کشور نیز در مسکن مهر اردبیل و شهرهای تابعه آذربایجان غربی و شرقی، همچنین در شرق در شهرهای مشهد و سبزوار و تربت‌حیدریه و…

انواع لوله و اتصالات این کارخانه بکار رفته است. این وسعت پوشش نشان‌دهنده‌ی قدرت نفوذ این محصول و صد البته کیفیت بالای آن است که توانسته در سراسر

ایران در قلب خانه‌ها نفوذ کرده و رضایت تمامی مشتریان ایرانی و خارجی را جلب کند.

از محصولات خوب این کارخانه می‌توان به زانوهای ۴۵ درجه و ۹۰ درجه، سه‌راه‌های ۴۵ و ۹۰ درجه اشاره کرد. همچنین تبدیل، سیفون، دریچه بازدید و چهارراه

از دیگر محصولات باکیفیت و تائید شده‌ی این مجموعه است.

مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مهدی کاوه

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09380287915

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: kavemahdi9@gmail.com

مجموعه کاوه شما را به خرید بهترین محصولات لوله پلی اتیلن دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید